| wtorek 23 kwietnia | 16:40:12

Dziś są imieniny: Jerzego, Wojciecha

Artykuły / Wyprawa klas V do Gołuchowa

dodane w poniedziałek 24 października 2016 r., przez Elwira Przyjemska
W piątek 21.10.2016r. nasza szkoła utrzymała swoją tradycję i tłumnie wybraliśmy się na wycieczki regionalne. Po tym wypadzie zdecydowanie możemy zgodzić się z powiedzeniem „cudze chwalicie, swego nie znacie”, ponieważ krajobraz polskiej jesieni uwypuklił się tego dnia wyjątkowo dzięki widokom jakie zaserwował nam zwiedzony park.

Klasy V w tym roku wybrały się w dłuższą podróż mierzącą 80km, a na jej końcu czekał na nas Gołuchów. Dla zdecydowanej części zwiedzających było to nie lada odkrycie. Wydawało się nam, że trafiliśmy do krainy rodem z "Hobbita" - park w Gołuchowie liczy sobie 160 hektarów lasów i 26 kilometrów ścieżek spacerowych! Nie mogliśmy wybrać lepszego okresu, by się tam udać jak polska jesień. Byliśmy świadkami kalejdoskopowych barw, którymi mieniły się drzewa i zdobiące je liście. Park jest domem dla ponad 800 gatunków drzew, więc naprawdę mieliśmy co podziwiać!

W przeszłości mieszkała tu księżniczka Izabela Czartoryska i zachował się urokliwy zamek mieszczący dzieła sztuki, które księżniczka kolekcjonowała. My mieliśmy okazję zwiedzić oficynę i muzeum leśnictwa, które już z zewnątrz oczarowywały nas wyglądem, a środek był ciekawą mieszanką nowoczesności oraz powiewu starości. Fortepiany, zdobnicze lustra, jeden z pierwszych egzemplarzy Pana Tadeusza to nie lada gratka dla każdego zwiedzającego. Na koniec zwiedzania udaliśmy się na dłuższy spacer, na którego końcu czekały na nas piękne daniele oraz potężne żubry. Napompowani świeżym powietrzem i powiewem barwnej jesieni powróciliśmy do Nekli. :)

Opiekunowie: Dorota Maciejewska, Iza Bandosz, Magdalena Najtkowska, Maciej Woźniak, Elwira Przyjemska

Galeria zdjęć: Wyprawa klas V do Gołuchowa

Wyprawa klas V do Gołuchowa  - Zdjęcie: 1/24