Nasza strona została odwiedzona 9719560 razy.

| piątek 10 maja | 09:16:23
| piątek 10 maja | 09:16:23

Dziś są imieniny: Izydora, Antoniny, Symeona

Artykuły / Miłośnicy kina

dodane w piątek 21 października 2022 r., przez Marek Wasiak
12 października odbyło się drugie spotkanie miłośników ciekawego kina. Dzięki Stowarzyszeniu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, której głównym celem jest inspirowanie do działań wychowawczych, obejrzeliśmy holenderski film "Żałuję", który przedstawia poważny i niestety ciągle aktualny problem prześladowania.
Nastoletni Jochem jest cichy i zamknięty w sobie. Z powodu swojej nadwagi doświadcza w szkole niemiłych sytuacji. Przyjaciele Jochema, David i Vera, próbują mu pomóc, ale nie mają dość odwagi, aby przeciwstawić się reszcie grupy. Wychowawca klasy bagatelizuje problem, nie dostrzega kłopotów Jochema i nie wspiera go. Jedną z pasji naszego bohatera jest muzyka, a nieliczne szczęśliwe chwile, to te spędzone ze znalezionym psem. Samotność i odrzucenie doprowadzają do fatalnych skutków.
Film był dla nas okazją do dyskusji na temat zachowań rówieśników, problemów tych osób, które są trochę inne, przemocy słownej i fizycznej oraz trudności przeciwstawianiu się prześladowcom.Chcielibyśmy serdecznie podziękować Radzie Rodziców za sfinansowanie tego przedsięwzięcia - dzięki Wam możemy legalnie oglądać cały cykl wyjątkowych filmów.
Jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej o Stowarzyszeniu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej  zapraszamy na ich stronę https://nhef.pl/.

Małgorzata Szymczak i Olga Babraj

Galeria zdjęć: Miłośnicy kina