| czwartek 9 maja | 01:26:44
| czwartek 9 maja | 01:26:44

Dziś są imieniny: Izydora, Antoniny, Symeona

Artykuły / Biblioteka w "Chmurze"

dodane w piątek 21 października 2022 r., przez Marek Wasiak

Biblioteka w "Chmurze"

W naszej szkole została aktywowana internetowa biblioteka. Dzięki niej uczniowie mogą rezerwować online potrzebną publikację.

Wystarczy zalogować się (wykorzystując podanego dla użytku szkolnego maila), następnie w wyszukiwarce  OPAC, która  ma postać wyszukiwania jednookienkowego, (podobnie jak w popularnej przeglądarce Google) wpisać potrzebną frazę.
Bezpośredni link do logowania (lub odnośnik Biblioteka On-line na szkolnej stronie)

Gdy pojawi się wyszukiwana książka klikamy ikonkę rezerwuj - szukana publikacja jest dla nas zarezerwowana przez 24 h. W tym czasie należy odebrać ją z biblioteki szkolnej.

Nie wszystkie lektury dostępne są w naszej bibliotece. Udało nam się uzyskać dostęp do "Wolnych lektur" - dzięki temu uczniowie mogą online korzystać z  książek z kanonu lektur szkolnych. Po kliknięciu w wybraną pozycję należy wybrać link do interesującego nas formatu pliku, np. pdf, mobi czy epup. I już, gotowe! Można zaczynać lekturę!

Oczywiście, aby w pełni korzystać z zasobów szkolnej biblioteki za pośrednictwem MOL NET+ należy być użytkownikiem zalogowanym. Wtedy można swobodnie rezerwować wybrane tytuły, przedłużać termin oddania pozycji już wypożyczonych lub ustawić się w kolejce do książki, na którą jest więcej chętnych. Zalogowani zyskują pełny dostęp do informacji o swoim koncie, historii wypożyczeń i informacji, czy nie zalegają z oddaniem jakiejś pozycji.

W przypadku problemów z logowaniem prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy ze szkolną biblioteką

tel: 061 437-35-41

email: ilonabambrowicz@gminanekla.pl