| piątek 3 maja | 12:33:31

Dziś są imieniny: Marii, Antoniny

Artykuły / Podsumowanie akcji charytatywnych

dodane w poniedziałek 26 czerwca 2023 r., przez Marek Wasiak
Bogatym nie jest ten kto posiada,
lecz ten kto daje.
Święty Jan Paweł II

Rok szkolny 2022/2023 dobiegł końca. Czas podsumować nasze ostatnie przedsięwzięcia charytatywne. Z dniem 16 czerwca 2023r. zakończyliśmy akcję Woreczek ryżu. Zebrane środki pieniężne w kwocie 406 złotych przeznaczone zostały dla ubogich dzieci z Kenii i Ekwadoru. Zorganizowaliśmy Dzień Gofra, podczas którego zarobiliśmy 1013 złotych. Piekliśmy również wiosenne babeczki. Dochód z ich sprzedaży wyniósł 948 złotych. Uzyskane pieniądze z obu słodkich akcji wpłaciliśmy na konto poszkodowanego
w wypadku Marcina.

Wdzięczność można okazywać na różne sposoby. Jak wiadomo koniec roku szkolnego wiąże się z wręczaniem kwiatów nauczycielom, wychowawcom i innym pracownikom szkoły. I tym razem zadecydowano, by  przysłowiowy kwiatek zamienić na złotówki. W ten sposób mogliśmy zasilić  konto naszego absolwenta - dla którego odpowiednia rehabilitacja jest jedyną szansą na odzyskanie zdrowia - o kolejne 4281 złotych 57 groszy. Dziękujemy dzieciom i ich rodzicom, dyrekcji, pracownikom szkoły oraz grupie Badaczy z przedszkola Mali Einsteini, którzy zaangażowali się w to szlachetne przedsięwzięcie.

Wszystkim życzymy pięknych, bezpiecznych wakacji. Pamiętajmy jednak i o tym, że od czynienia dobra nie ma odpoczynku, dlatego życzymy sobie nawzajem szeroko otwartych oczu i uszu na potrzeby innych. Do zobaczenia we wrześniu!

Galeria zdjęć: Podsumowanie akcji charytatywnych

Podsumowanie akcji charytatywnych - Zdjęcie: 1/5