| sobota 20 kwietnia | 14:14:19

Dziś są imieniny: Czeslawa, Agnieszki, Mariana

Artykuły / Konkurs Przyrodniczy SALAMANDRA

dodane w czwartek 16 lutego 2017 r., przez Iwona Koralewska
      17 stycznia  odbył się konkurs przyrodniczy Salamandra – „Ptaki Polski”. Pytania konkursowe dotyczyły głównie charakterystycznych cech biologii poszczególnych gatunków – przede wszystkim wyglądu, występowania, odżywiania oraz rozmnażania.
Trzeba było wykazać się olbrzymią wiedzą i prawidłowo odpowiadać na pytania typu: Gdzie gniazdują samotniki? Ile wynosi rozpiętość skrzydeł kormorana? Kto to żołna, dubelt, pluszcz, pierwiosnek, włochatka i kobuz? Jakie środowisko zamieszkuje kokoszka? Kiedy jerzyki przylatują z zimowisk? Który ptak chętnie zjada mrówki?
W konkursie mogli wziąć udział uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Dziś otrzymaliśmy listę uczniów zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego. Z naszej szkoły awans uzyskał  Tymoteusz Handkiewicz, uczeń klasy VIb.