| czwartek 2 maja | 15:27:15

Artykuły / Źródła darmowych zdjęć w Internecie

dodane w poniedziałek 15 maja 2017 r., przez Zofia Konecka

Źródła darmowych zdjęć w Internecie

Chcesz wykorzystać  do prezentacji cudze zdjęcie? Musisz mieć na to zgodę autora. Jak zatem zgodnie z prawem korzystać ze zdjęć dostępnych w Internecie? Należy podać źródło: czyli nazwę strony www i autora zdjęcia.

Można skorzystać też z tak zwanych banków zdjęć – tam, po wykupieniu abonamentu, nabywa się prawo do wykorzystania zdjęcia.

Jednakże ostatnio pojawiły się nowe serwisy zbierające i udostępniające darmowe fotografie, a prezentowany przez nie poziom potrafi pozytywnie zaskoczyć.

Dzisiaj podaję link do padleta (wirtualnej tablicy, na której można umieszczać tekst, zdjęcia oraz linki), z którego można pobrać darmowe, legalne zdjęcia, aby nasi uczniowie mogli wklejać i udostępniać we własnych prezentacjach, jak również my – nauczyciele, abyśmy przygotowując prezentacje i materiały multimedialne, korzystali z darmowych, legalnych zdjęć. Oto link:

Za tydzień podam link do miejsc w Internecie, z których można pobrać darmową, legalną muzykę.