| czwartek 28 marca | 10:30:42
| czwartek 28 marca | 10:30:42

Dziś są imieniny: Anieli, Sykstusa, Jana

Artykuły / Wojewódzki Konkurs Matematyczny dla Uczniów Szkół Podstawowych Województwa Wielkopolskiego

dodane w niedziela 26 lutego 2017 r., przez Anna Frąszczak

Awans Tymoteusza do finału konkursu matematycznego!

W czwartek, 23 lutego 2017r., odbyły się w siedmiu miejscach województwa wielkopolskiego (w Kaliszu, Koninie, Pile, Przemęcie i w trzech szkołach w Poznaniu) etapy rejonowe konkursu matematycznego dla szkół podstawowych. Powiat wrzesiński przypisano do Szkoły Podstawowej nr 6 im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu, w której stawiło się 87 uczniów. Szkołę w Nekli reprezentowały dwie osoby: Tymoteusz Handkiewicz i Michał Mendzelewski, obaj z VIb.

Uczniowie, którzy uzyskali minimum 80% punktów (32 i więcej) awansowali do finału. Wśród 17 finalistów z naszego rejonu znalazł się również Tymek, który uzyskał największą liczbę punktów ze wszystkich osób, bo aż 37. Michałowi do dalszego awansu brakowało tylko jednego punktu. Następny, ostatni, etap konkursu odbędzie się 25 marca!

Gratulujemy i życzymy sukcesu!

Anna Frąszczak

Galeria zdjęć: Wojewódzki Konkurs Matematyczny dla Uczniów Szkół Podstawowych Województwa Wielkopolskiego

Wojewódzki Konkurs Matematyczny dla Uczniów Szkół Podstawowych Województwa Wielkopolskiego - Zdjęcie: 1/1