| piątek 29 marca | 07:34:18

Dziś są imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Eustachego

Artykuły / Finał konkursu "Złota Żabka" w Swarzędzu

dodane w sobota 8 kwietnia 2017 r., przez Anna Frąszczak

Awans Amelii i Tymoteusza do etapu finałowego konkursu „Złota Żabka”!

4 marca 2017r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Swarzędzu odbył się finał konkursu „Złota Żabka". Konkurs przeprowadzany jest w dwóch dziedzinach: z języka polskiego i literatury oraz matematyki. W bieżącym roku szkolnym jest to już XVII edycja. Organizatorem jest Fundacja Edukacji Społecznej EKOS w Swarzędzu, która chce nagradzać uczniów łączących wiedzę z umiejętnością niestereotypowego myślenia i poszukiwania alternatywnych rozwiązań problemów. Organizowany przez nich konkurs jest formą pracy z uczniem zdolnym i ambitnym, odbywa się w dwóch etapach. W pierwszym uzyskać można 50 pkt., w drugim 100. O miejscu decyduje suma punktów z obu części.

Eliminacje szkolne przeprowadzono w macierzystych szkołach 16 i 17 listopada 2016r. Do finału zakwalifikowali się uczniowie, którzy uzyskali 80% wszystkich punktów. Jeżeli nikt w szkole nie uzyskał wymaganego progu, to awans otrzymywał uczeń z najwyższym wynikiem. Po przeprowadzeniu eliminacji szkolnych do finału z języka polskiego i literatury zakwalifikowała się Amelia Irska (VA), a z matematyki Tymoteusz Handkiewicz (VIb), który uzyskał 84% punktów. Do finału zakwalifikowały się 102 osoby z języka polskiego i literatury oraz 91 z matematyki.

8 kwietnia 2017r. nagrodzono odpowiednio 20 i 24 uczniów w podanych wyżej dziedzinach. Naszym uczniom zabrakło trochę szczęścia i nie znaleźli sie wśród laureatów i wyróżnionych!

Gratulujemy awansu do finału konkursu i życzymy sukcesu w przyszłym roku.

Anna Frąszczak

Galeria zdjęć: Finał konkursu "Złota Żabka" w Swarzędzu