| sobota 20 kwietnia | 06:45:02
| sobota 20 kwietnia | 06:45:02

Dziś są imieniny: Czeslawa, Agnieszki, Mariana

Artykuły / Pomaganie jest ważne!!!

dodane w wtorek 17 października 2017 r., przez Anna Nowaczyk

Ktoś kiedyś powiedział, że „dobro do nas powraca” i… „im więcej go dajesz, tym więcej dostajesz”, dlatego pomaganie jest ważne. Daje okazję do czynienia dobra i zmieniania naszego świata na lepszy. Każde dziecko naszej szkoły mogło konkretnie pomóc, dzięki akcji charytatywnej „Kup Pan szczotkę” w ramach, której zbieraliśmy środki higieny osobistej: szczoteczki i pasty do zębów dla biednych dzieci z Afryki.Udało nam się zgromadzić 52 szczoteczki i 92 pasty, część z nich została zakupiona przez pieniądze, które pozyskaliśmy ze sprzedaży muffinek upieczonych na Dzień Chłopca. Liczby pokazują, że nie każdy ma świadomość, jak ważna jest pomoc. Cieszymy się, że są dzieci i rodzice, którzy to rozumieją, i korzystają z okazji, aby uczyć współczucia i troski o innych.
Ksiądz Mieczysław Maliński powiedział: „Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka”. A obecny papież Franciszek dodaje: „Jakże było by pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego”. Dlatego wykorzystujmy takie okazje, jak akcja „Kup Pan szczotkę”, dla własnego rozwoju i satysfakcji z czynienia dobra. Tym, którzy to zrobili…

Dziękujemy!!!

Jeszcze w październiku zapraszamy do kupna muffinek. Pieniądze uzyskane z ich sprzedaży pokryją nasze zobowiązania związane z adopcją szkoły w Kamerunie.

Anna Nowaczyk z wychowankami

Galeria zdjęć: Pomaganie jest ważne!!!

Pomaganie jest ważne!!! - Zdjęcie: 1/3
Pomaganie jest ważne!!! - Zdjęcie: 2/3