Nasza strona została odwiedzona 9020018 razy.

| piątek 29 marca | 15:54:54
| piątek 29 marca | 15:54:54

Dziś są imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Eustachego

Artykuły / "Zagraj z nami w zielone"

dodane w poniedziałek 23 kwietnia 2018 r., przez Anita Budzyńska

17 kwietnia klasa III a miała przyjemność uczestniczyć  w warsztatach  dotyczących ochrony środowiska i bezpieczeństwa „Zagraj z nami w zielone”, organizowanych przez firmę Bridgestone Poznań.

Pracownicy firmy Bridgestone prowadzili z uczniami pięciogodzinny cykl zajęć i zabaw mających na celu przekazanie informacji na temat ochrony środowiska i bezpieczeństwa. Warsztaty rozpoczęła p. Marta Nowak, która opowiedziała, w jaki sposób różne czynniki wpływają na zanieczyszczanie środowiska. Uczniowie dowiedzieli się ile lat rozkładają się niektóre materiały i dlaczego tak ważna jest segregacja odpadów. Dzieci poznały szczegóły recyklingu i same miały możliwość nadania „drugiego życia” niepotrzebnym przedmiotom, podczas wykonywania instrumentów muzycznych z produktów przeznaczonych do wyrzucenia. Zajęcia techniczne okazały się świetną formą pobudzania kreatywności uczniów. Stworzyli  oni różnego rodzaju grzechotki, instrumenty perkusyjne i dęte. Uczestnicy spotkania wspólnie zagrali utwór Majki Jeżowskiej.

Kolejnym etapem warsztatów były zajęcia taneczne. Uczniowie pod kierunkiem p. Marty przygotowali układ, który wspólnie zatańczyli.

Bardzo dużo wrażeń dostarczył kurs pierwszej pomocy. Ratownicy medyczni firmy Bridgestone przeprowadzili ćwiczenia pokazowe dotyczące tego, jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia. Przypomnieli dzieciom numery ratunkowe, zaprezentowali scenki i pomagali każdemu uczniowi w ćwiczeniach na fantomach. Dzieci miały okazję samodzielnie spróbować swoich umiejętności w udzielaniu pomocy. Przećwiczyły również układanie poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej.

Celem warsztatów było przede wszystkim uświadomienie jak ważne jest dbanie o środowisko  poprzez własne zachowanie . W związku z tym, aby każde dziecko poczuło się „małym ekologiem” wspólnie wyszliśmy na plac przy szkole, by zasadzić drzewko. Wcześniej dzieci dowiedziały się jaki gatunek drzewa będą sadzić (metasekwoja), że obecnie drzewko ma 70 cm i może urosnąć nawet do 30m. Ustaliliśmy, że dwa razy w tygodniu musi zostać podlane, a za 6 miesięcy wykonamy przy nim porównawczą fotografię, by zobaczyć, ile już urosło.

Zwieńczeniem całodniowych warsztatów było udanie się do parku w Nekli, gdzie wszyscy uczestnicy „sprzątali ziemię”. Zbierając pozostawione przez innych butelki, puszki, papiery itp. Uczniowie rozmawiali o tym, ile lat zajmuje rozkład tych surowców. Na własne oczy zobaczyli jak ważne jest utrzymywanie porządku i dbanie o przyrodę.

Serdecznie dziękujemy pracownikom firmy Bridgestone Poznań za wspaniałe zajęcia, upominki i poświęcony czas. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza zostanie na długo w naszej pamięci. Bardzo serdecznie dziękujemy również panu Markowi Mikuckiemu, dzięki któremu dowiedzieliśmy się o tak cudownej inicjatywie jaką jest akcja „Zagraj z nami w zielone” organizowana przez firmę Bridgestone.

Wierzymy, że nie było to ostatnie spotkanie i w następnych latach również będziemy mieli przyjemność  „grać z Wami w zielone”. Dziękujemy!

Wychowawca i uczniowie kl. IIIa

Galeria zdjęć: "Zagraj z nami w zielone"

"Zagraj z nami w zielone" - Zdjęcie: 1/55
"Zagraj z nami w zielone" - Zdjęcie: 2/55