| piątek 17 maja | 08:43:50
| piątek 17 maja | 08:43:50

Dziś są imieniny: Paschalisa, Slawomira, Weroniki

Artykuły / XXI RAJD „W POSZUKIWANIU JESIENI”

dodane w poniedziałek 10 października 2016 r., przez
Warning: Undefined array key 33 in /home/nekla/ftp/zsp/apps/class/core/TemplateParser.class.php(149) : eval()'d code on line 8
XXI RAJD „W POSZUKIWANIU JESIENI”
Grupa uczniów z Zespołu Szkół w Nekli, niedzielne przedpołudnie spędziła bardzo aktywnie. 9 października 2016r. 13 osobowa grupa wraz z wychowawcami p. Kubiaczyk, p. Nowak i p. Budzyńską oraz czworgiem rodziców, uczestniczyła w XXI Rajdzie „W poszukiwaniu jesieni”, zorganizowanym przez PTTK we Wrześni.  Dla naszych uczniów był to pierwszy rajd pieszy w tym roku szkolnym. Warto dodać, że na najbliższy rok są zaplanowane cztery.  Uczniowie spotkali się z wychowawcami na Dworcu PKP w Nekli, skąd po omówieniu zasad bezpieczeństwa wyruszyli w drogę.  Początek naszej wędrówki nie zapowiadał się najlepiej, ponieważ już na wstępie musieliśmy wyjmować płaszcze przeciwdeszczowe. Okazało się jednak, że była to chwilowa przygoda i sprawdziło się powiedzenie,  że po deszczu zawsze wychodzi słońce. Trasa rajdu prowadziła przez Stroszki i Giecz do leśniczówki w Milkarowie. Należy jednak dodać, że dwie miejscowości ciągnęły się przez wiele kilometrów, ponieważ p. Kubiaczyk zadbała o to, byśmy szli najdłuższymi trasami. Nie dała się namówić na skróty przez pole i dlatego przeszliśmy aż 13 km. Po dotarciu na metę czekało na nas ognisko i konkursy z nagrodami. Każdy uczestnik rajdu otrzymał odznakę i miał możliwość  udziału w sportowych konkurencjach. Celem wspólnej wędrówki była popularyzacja turystyki pieszej, poznanie walorów przyrody, integracja oraz aktywny wypoczynek. Myślimy, że zarówno dzieci jak i dorośli czerpali wiele radości z wspólnie spędzonego czasu. Już nie możemy się doczekać kolejnej wyprawy.

Uczestnicy rajdu z wychowawcami

Galeria zdjęć: XXI RAJD „W POSZUKIWANIU JESIENI”

XXI RAJD „W POSZUKIWANIU JESIENI”  - Zdjęcie: 1/16
XXI RAJD „W POSZUKIWANIU JESIENI”  - Zdjęcie: 2/16