Nasza strona została odwiedzona 9019896 razy.

| piątek 29 marca | 15:16:59
| piątek 29 marca | 15:16:59

Dziś są imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Eustachego

Artykuły / Wycieczka regionalna klas I - Poznajemy Neklę.

dodane w piątek 19 października 2018 r., przez Jolanta Najtkowska

„Ojczyzna – niezwykłe słowo,

słowo zobowiązujące,

możliwe do wypowiedzenia

jedynie z głębokim szacunkiem”.

11 listopada -  to ważna data w polskim kalendarzu. Tego dnia - 100 lat temu  Polska odzyskała niepodległość. Z tej okazji uczniowie klas I-III, już od października, przygotowywali się do obchodów tego święta.

W ramach tych przygotowań odbyły się  wycieczki do Giecza, Czerniejewa i spacer ulicami Nekli.

Najmłodsi uczniowie wędrowali po naszej miejscowości poznając miejsca związane z jej historią.

W Rezerwacie Archeologicznym w Gieczu uczniowie klas drugich zdobywali wiedzę dotyczącą funkcjonowania pradawnego miasta. Obejrzeli interesującą wystawę i w  ten sposób mogli zobaczyć, a nawet dotknąć przedmioty i akcesoria niezbędne do codziennego życia naszych przodków.

Klasa trzecia odbyła wycieczkę do Czerniejewa, gdzie zwiedziła jedno z najbardziej malowniczych  i największych w Polsce tego typu zespołów pałacowo- parkowych. Historia tego miejsca sięga 1770 roku, kiedy to rozpoczął się proces jego budowy. Uczniowie podziwiali wnętrza i otoczenie pałacu, a w budynku powozowni mogli zobaczyć kolekcje stylowych zabytkowych powozów i sań.

Poznawanie przeszłości naszej małej Ojczyzny uświadomiło wszystkim potrzebę utożsamiania się z Polską i tym, co ją tworzy.

Koordynatorzy wycieczek regionalnych klas I-III

Galeria zdjęć: Wycieczka regionalna klas I - Poznajemy Neklę.

Wycieczka regionalna klas I - Poznajemy Neklę. - Zdjęcie: 1/15
Wycieczka regionalna klas I - Poznajemy Neklę. - Zdjęcie: 2/15