| sobota 20 kwietnia | 10:03:46

Artykuły / Pedagog / Szkoła dla Rodziców

dodane w poniedziałek 29 października 2018 r., przez Kinga Weis

Zaproszenie

Serdecznie zapraszam na zajęcia warsztatowe z cyklu „Szkoła dla rodziców”, które zostaną przeprowadzone (po uzbieraniu chętnych) przez zaproszonych specjalistów z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej we Wrześni.

Cykl składa się z min 5 (do 10 spotkań – w zależności od wcześniejszych ustaleń grupy) półtoragodzinnych spotkań, rozłożonych w dogodnym czasie, podczas których rodzice mogą zdobyć wiedzę na temat rozwoju dziecka oraz umiejętności, które pozwolą im radzić sobie w wielu nowych, a także trudnych dla nich sytuacjach związanych z procesem wychowania.

Celem Warsztatów jest  wspieranie rodziców i opiekunów  w wychowaniu dzieci, lepsze rozumienie komunikatów wysyłanych przez dzieci, budowanie prawidłowych relacji rodzice-dziecko opartych na wzajemnym szacunku, doskonalenie  umiejętności  porozumiewania się, wzmacnianie pozytywnych postaw wychowawczych oraz  wymiana doświadczeń.

Jeżeli jesteś rodzicem, który:

• odczuwa brak kontaktu z własnymi dziećmi
  • niepokoi się zachowaniem swojego dziecka
  • czuje się niepewnie w roli rodzicielskiej
  • ma trudności w porozumiewaniu się z własnym dzieckiem
  • chce poszerzyć swoją wiedzę na temat rozwoju dziecka
  • chce przyjrzeć się swoim uczuciom, potrzebom, oczekiwaniom związanym z dziećmi

„Szkoła dla Rodziców”  jest dla Ciebie !

Na warsztatach nabędziesz praktycznych umiejętności  i znajdziesz odpowiedzi na ważne pytania:

• Jak i kiedy nagradzać i chwalić?
  • Jak tłumaczyć, a nie kar
  • Jak stawiać dziecku granice?
  • Jak zachęcać do współpracy?
  • Jak rozumieć zachowania dziecka w kontekście potrzeb i uczuć?
  • Jak sprawić, by było bardziej samodzielne?
  • Jak wspomagać rozwój emocjonalny dziecka, by było jak najszczęśliwszym dorosłym?

Serdecznie zachęcam i zapraszam.

Zapisać się można osobiście w gabinecie psychopedagoga lub za pośrednictwem e- dziennika.

Kinga Weis - psychopedagog szkolny;